KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14078007
nr 1407 8007
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 29/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juli 2021
kl 18:39:02
5/7 06:37:57
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander